Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 2021

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- to wyjątkowy dzień -rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

     Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Tym samym przyłączyliśmy się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele ciekawostek dla wszystkich uczniów naszej szkoły tworząc gazetkę informacyjną na korytarzu szkolnym. Uczniowie zapoznali się ze swoimi podstawowymi prawami dziecka poprzez wyświetlenie prezentacji na ten temat. Uczniowie podzielili się swoim zdaniem na temat zaprezentowanych praw, oraz został im przedstawiony status szkoły i obowiązujące prawa oraz obowiązki ucznia w naszej szkole.

      Wszelkie działania zostały podsumowane stwierdzeniem: Nie ma lepszych ani gorszych dzieci- masz takie same prawa jak wszyscy.