Biblioteka

 Nauczycielem prowadzącym bibliotekę w naszej szkole

jest Pani mgr Małgorzata Hysa

 

         

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do korzystania z jej zbiorów.

Przypominam, że funkcjonuje w oparciu o Regulamin Pracy Biblioteki Szkolnej,

 Regulamin korzystania z darmowych podręczników lub materiałów edukacyjnych

Bardzo proszę o przestrzeganie regulaminów.

Zachęcam wszystkich do korzystania z przydatnych linków

 

ROK SZKOLNY 2023/2024

W roku szkolnym 2023/24 biblioteka czynna w godzinach:
 
zegar2
 
Wtorek 8.00 – 8.45
Środa  12.20 – 13.05
Czwartek 11.25 – 11.55

Czytanie:

pobudza ciekawość świata
uczy myślenia
rozwija wyobraźnię
ćwiczy koncentrację
rozwija umiejętność słuchania
 
 
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

 

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Wisława Szymborska

 

Dnia 10 listopada 2023 roku w Miejsko- Gminnej Publicznej Bibliotece w Szczebrzeszynie odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie młodych czytelników do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz ukazanie zalet czytania książek. Następnie dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem biblioteki poświęconym literaturze dziecięcej.

Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika przez panią bibliotekarkę w obecności pani dyrektor naszej szkoły oraz rodziców. Na pamiątkę pasowania na czytelnika uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

Bardzo dziękujemy za współpracę i pomoc w przygotowaniu uroczystości pani dyrektor biblioteki w Szczebrzeszynie oraz paniom bibliotekarkom, na których pomoc zawsze możemy liczyć.

Bibliotekarka szkolna – Małgorzata Hysa

 
Dzień Kundelka
 
Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzone jest tradycyjnie 25 października. To również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością przedszkolaki świętowały ten dzień. Dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka. Dzieci wysłuchały bajek, opowiadań, których bohaterami były pieski, wykonywały prace plastyczne. Nasze przedszkolaki wiedzą, że każdy piesek rasowy czy kundelek zasługuje na uwagę i miłość.
 

Przerwa na czytanie

        Po raz kolejny nasza szkoła znalazła się w gronie placówek bijących rekord w czytaniu na przerwie. Jest to  już III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, uczniom, że czytanie jest fajne, może być zabawą i sprawić przyjemność.

        Uczestnicy akcji zostali wcześniej poinformowani o jej przebiegu, uczniowie klas starszych mogli przynieść swoje ulubione książki lub skorzystać ze zbiorów biblioteki szkolnej.

        Do akcji włączyli się również rodzice z oddziałów przedszkolnych, którzy podczas zajęć czytali dzieciom bajki. W ramach akcji obejrzano prezentację na temat zalet czytania, odbyły się tez rozmowy i dyskusje dotyczące przeczytanych książek. Uczennice klasy VI opracowały gazetkę szkolna „ Dlaczego warto czytać”.

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.
Jest na to sposób

– czytajmy dzieciom i zachęcajmy je do czytania

28 września w naszej szkole obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Dzieci z klas I-III i przedszkola z uwagą i skupieniem  słuchały  bajkowych opowieści. Opowiadały również o swoich ulubionych książkach, następnie odwiedziły bibliotekę szkolną tam zapoznały się z księgozbiorem poświęconym najmłodszym czytelnikom.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom!

Zajęcia biblioteczne dla przedszkolaków

Zajęcia w bibliotece szkolnej.
Korzystanie z encyklopedii i słowników

7 lutego w bibliotece szkolnej przeprowadzono zajęcia utrwalające umiejętność korzystania z encyklopedii i słowników. Uczniowie poznali rodzaje encyklopedii w formie papierowej i multimedialnej

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz