Dzień Dawcy Szpiku dla Anity i Innych Pacjentów.

Drodzy Rodzice,

Nasza szkoła włączyła się w akcję „Dzień Dawcy Szpiku dla Anity i Innych Pacjentów”, która dedykowana jest Anicie z naszego powiatu.

Anita pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego, jednak tuż po ślubie 24 lata temu przeprowadziła się do powiatu zamojskiego, gdzie zamieszkała z ukochanym mężem. Wiodła spokojnie życie z mężem, synem, otoczona przyjaciółmi. 7 lat temu usłyszała diagnozę – rak krwi. Do wyzdrowienia potrzebowała przeszczepienia szpiku i wtedy pomógł jej brat. Niestety choroba wróciła, a teraz Dawcą dla Anity może być tylko Dawca niespokrewniony. Razem z bliskimi Anity szukamy dla niej Dawcy, który pozwoli jej wrócić do szczęśliwego, codziennego życia.

,, W chorobie najbardziej brakuje mi spotkań z przyjaciółmi, ponieważ muszę się izolować. Moi bliscy pokazali mi jednak, że cały czas mogę na nich liczyć, bo wspólnie ze mną organizują akcje rejestracji potencjalnych Dawców szpiku! Przyjdź na jeden z naszych punktów i zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku kostnego – Ty możesz zyskać brata lub siostrę genetycznego, ja mogę zyskać szansę na życie!” – zachęca Anita.

Wspólnymi siłami, działaniem i chęcią pomocy, możemy dać Anicie i Innym Pacjentom szansę na powrót do zdrowia i do swoich rodzin.

Każda pełnoletnia osoba, która chciałaby zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku może to zrobić w bardzo łatwy, szybki i bezpłatny sposób. Wystarczy odwiedzić jeden z punktów rejestracji Dawców:

9.12.2023 r.

10.00-20.00 E. Leclerc w Zamościu

10.12.2023 r.

9.00 – 14.00 Gminny Ośrodek Kultury w Starym Zamościu

16-17.12.2023 r.

10.00 – 20.00 Galeria Twierdza w Zamościu

10.00 – 18.00 Jarmark Świąteczny – Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej

na miejscu odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz danych kontaktowych oraz pobrać wymazy
z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego wpisana do KRS 0000318602. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowało się ponad 1 900 000 osób (czerwiec 2023), spośród których już ponad 12 000 osób (czerwiec 2023) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.

Zachęcamy do wsparcia akcji i rejestracji 🙂