Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

         11 listopada 2022r. obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Wielączy Kolonii odbyła się uroczysta akademia.

         Apel rozpoczął się od wspólnego odśpiewania o symbolicznej godzinie 11:11 naszego hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób po raz kolejny włączyliśmy się do akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pod hasłem „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie biorący udział w akademii zaprezentowali całej społeczności szkolnej montaż słowno- muzyczny. W trakcie swojego występu przybliżyli oni wszystkim zgromadzonym wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez nasz kraj, a także zaprezentowali pieśni oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Dwie uczennice naszej szkoły: Julia Świstowska z klasy VI oraz Magda Mazurek z klasy VII, podczas apelu wyrecytowały wiersze własnego autorstwa, które powstały z myślą o tegorocznej edycji konkursu historycznego „Wolna – Niepodległa’, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie. Warto dodać, że oba utwory odniosły w konkursie niemałe sukcesy. Wiersz Julki zajął I miejsce, a utwór Magdy otrzymał wyróżnienie (serdeczne gratulacje dla obu uczennic!).

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Alicja Poździk, która przypomniała zgromadzonym czym jest niepodległość, jak należy o nią dbać, celebrować każdego dnia i, by pamiętać, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Galeria