XVII Prezentacja Teatrów Jasełkowych w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie

           W dniu 21 stycznia 2015r. uczniowie z naszej szkoły wraz z księdzem Marcelem Harkotem uczestniczyli w XVII Prezentacjach Teatrów Jasełkowych w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie.
           Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas IV-VI. Prezentując wydarzenia związane z narodzinami Jezusa Chrystusa, ukazali jak wielki sens posiada przyjęcie w  życiu Jezusa Chrystusa, który puka do serca każdego człowieka, aby przynieść swoją obecnością radość, pokój i sens życia. Uczniowie w swojej naturalnej ekspresji wczuwając się w biblijne role, przypomnieli także prawdę, że pomimo upływu ponad 2 tysięcy lat i dzisiaj Pan Jezus, jest przez jednych odrzucany a przez innych przyjmowany, co w przypadku Jego odrzucenia jest nieszczęściem dla osoby, która Go odrzuca, a błogosławieństwem zaś dla osoby przyjmującej Go. Potwierdzeniem wielkiego zaangażowania uczniów w spektakl, były gromkie brawa ze strony licznej publiczności zasiadającej w Sali widowiskowej MDK oraz wyrazy wdzięczności i uznania ze strony pracowników Miejskiego Domu Kultury, także pod postacią słodkiej nagrody…
           Po występie uczniowie wraz z opiekunami udali się na małe co nieco do jednej ze Szczebrzeszyńskich pizzerii by tam, podzielić się miłymi wrażeniami z występu, oraz pokrzepić ciało lokalnymi smakołykami.  Piękny czas wspólnego spotkania zakończyło uroczyste podziękowanie wszystkim uczestnikom.