Wycieczka do Zamościa

9 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Wielączy Kolonii wraz z opiekunkami wzięli udział w wyjeździe do Zamościa. W wycieczce uczestniczyło w sumie 41. uczniów z klas I-VI oraz z oddziału przedszkolnego.
Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od spaceru po zamojskiej Starówce. Na Rynku dzieci mogły obejrzeć żywą flagę stworzoną przez uczniów zamojskich szkół. Następnie zwiedziliśmy Katedrę, przeszliśmy pod pomnik Jana Zamojskiego przy budynku Sądu i spacerowaliśmy po miejskim parku.
Ze Starego Miasta udaliśmy się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Dzieci mogły obejrzeć wozy strażackie wraz z wyposażeniem, szalupy ratunkowe i wozy pomocnicze. Ochotnicy mieli okazję przymierzyć hełm strażacki.
Następnie udaliśmy się na zwiedzanie biblioteki Książnicy Zamojskiej. Pani bibliotekarka opowiadała o poszczególnych działach i zachęcała do korzystania z obszernego księgozbioru biblioteki.
Kolejnymi punktami programu były: wizyta w restauracji McDonald’s oraz zabawa w Krainie Zabaw „Jaś i Małgosia”. Dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji znajdujących się w ofercie sali zabaw.
Wycieczka sprawiła wiele radości. Przyczyniła się do integracji poszczególnych klas. Wszyscy wrócili zadowoleni, w świetnych humorach i z nadzieją na kolejny wyjazd.