Wycieczka do Magicznych Ogrodów.

29.05.2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I-VIII uczestniczyli
w wycieczce do Magicznych Ogrodów w Trzciankach koło Janowca. Przekraczając bramę rodzinnego parku tematycznego znaleźliśmy się w krainie baśni i beztroskiej zabawy. Po tym magicznym miejscu oprowadził nas animator, który opowiadał o historii powstania ogrodu. Podczas wędrówki dzieci zwiedziły Zamek Wróżek Smużek, Dom Czarodzieja, Kwiatową Dolinę, Marchewkowe Pole, Krasnoludzki Gród. W nim skorzystaliśmy z kilkunastometrowej zjeżdżalni oraz karuzel napędzanych siłą własnych mięśni. Podczas spaceru wysłuchaliśmy dziwnego języka starych drzewców. Odwiedziliśmy również dom Mordola i jego rodziny.
Po wizycie u Mordoli ruszyliśmy na Smoczy Plac Zabaw, gdzie zabaw i śmiechu było co nie miara. Obowiązkowym punktem wycieczki była przejażdżka kolejką. Pozwoliła nam odkryć uroki Kwiatowej Doliny oraz skryte domki Bulwiaków. Następnie głodni udaliśmy się
na pyszny obiad. W czasie wolnym starsi uczniowie mogli spróbować swoich sił pływając
na tratwach oraz spacerując po ścieżce sensorycznej w koronach drzew. Przedszkolaki oraz
kl. I-II spędzały czas na dmuchańcach oraz placu zabaw. Największą atrakcją było jednak spotkanie z prawdziwymi Mordolami – wizytówką Magicznych Ogrodów oraz wspólne muzykowanie z nimi na ogromnym bębnie.

Na koniec, by zatrzymać na dłużej magię tego miejsca udaliśmy się do jednego z baśniowych sklepów, by zakupić pamiątki.

Wspomnienia tych magicznych chwil zostaną w naszej pamięci na długo.