Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowej akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 1 października 2021 roku pod hasłem „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę znają!”

Tego dnia sprawdzana była „tabliczkowa wiedza” podczas egzaminów wśród uczniów klas II, III oraz uczniów klas V-VIII na lekcjach matematyki. Na korytarzu szkolnym odbywały się egzaminy przeprowadzone przez ekspertów tabliczki mnożenia. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie zadania otrzymały certyfikat eksperta tabliczki mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Warto podkreślić, że w tym roku do akcji włączyło się 5643 szkół z różnych krajów świata, w tym z Polski było ich aż 5394.

Dziękujemy wszystkim chętnym uczniom za udział w akcji i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.