# Sprzątamy Dla Polski!

Już 4 października kolejna edycja akcji #SprzątamyDlaPolski!

             Jedna z największych akcji ekologicznych w Polsce związanych ze sprzątaniem świata będzie miała miejsce już 4 października. Organizatorzy akcji #SprzątamyDlaPolski oraz patroni honorowi zapraszają do udziału w wydarzeniu.

Akcja #SprzątamyDlaPolski to inicjatywa członków Stowarzyszenia „Dla Polski”, którzy od dwóch lat zachęcają do aktywnego włączenia się w ich projekt.

Wydarzenie polega na sprzątaniu zanieczyszczonych na skutek działalności człowieka terenów zielonych w naszej okolicy. Jak sama nazwa wskazuje, troska o środowisko wynika ze współczesnej postawy patriotyzmu. Organizatorzy wskazują, że ma ona miejsce dwa razy w roku: w Dzień Ziemi (22 kwietnia) oraz we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów (4 października).

Najbliższa, jesienna edycja akcji została objęta m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka, Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Aby wziąć udział w akcji i również zadbać o swoją Małą Ojczyznę, należy wypełnić prosty formularz, dostępny pod wskazanym linkiem. Organizatorzy zapraszają także do zostania liderem akcji w swojej okolicy. Aby nim być, należy wypełnić ten sam formularz,
a dodatkowo wskazać, ile osób (na przykład znajomych) zaangażujesz w wielkie sprzątanie. Zaproszenie organizatorzy szczególnie kierują do szkół i poszczególnych klas.

Link do formularza zgłoszeniowego aktywnego do 3.10.2022:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdMpYpnI5nEk4UWDw6p85jDwNllpG-7PSIWuV2OsDt8pCSuYw/viewform

Do udziału w akcji zaprasza m.in. lider Stowarzyszenia „Dla Polski” Adam Andruszkiewicz: Serdecznie zachęcam do udziału w IV edycji #SprzątamyDlaPolski –

to inicjatywa, która łączy ekologię i dbanie o klimat z patriotyzmem i dbałością o nasze środowisko. W ten sposób szczególnie młode pokolenie jeszcze bardziej uczy się odpowiedzialności, która jest dzisiaj bardzo potrzebna.