Podsumowanie Dnia Nowych Technologii w Edukacji

Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy dydaktycznej z uczniami w szkole i poza nią.

W tegorocznej akcji wzięła udział również nasza szkoła, dlatego też w dniu 29 kwietnia zostały zorganizowane i zrealizowane różne przedsięwzięcia mające na celu popularyzowanie Nowych Technologii w Edukacji.

Uczniowie mieli okazję zaznajomić się z najnowocześniejszymi technologiami dostępnymi aktualnie w edukacji. Inicjatywa wzbudziła spore zainteresowanie i uczniowie chętnie włączali się we wszystkie aktywności zorganizowane przez nauczycieli. W tym dniu odbyły się w naszej szkole warsztaty z robotyki, kodowania, programowania, drukowania 3D oraz lekcje z wykorzystaniem narzędzi mobilnych dla dzieci i młodzieży.

Dzień ten upewnił nas, że nowe technologie są obecne w naszej szkole i stanowią świetną pomoc w nauce. Nasza baza dydaktyczna (roboty Photon i Ozoboty, zestawy Technic,  drukarka 3d, tablety graficzne, rzutniki, magiczny dywan, tablice i monitory interaktywne ) jaką mamy do dyspozycji na co dzień w naszej pracy sprawia, że nauka nie jest nudna a jest ciekawa i nowoczesna. Galeria zdjęć