Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF

          Dzieci, Rodzice, Nauczyciele – cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Wielączy Kolonii wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To szczególny dzień, w którym oczy wszystkich skierowane były na dzieci i ich prawa.

         Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

          Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Wielączy Kolonii włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Ten rok szkolny jest szczególny. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiają zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak uczniowie i nauczyciele nie zapominają o tym dniu i realizują aktywności on-line, które mają zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci.

          Nasza szkoła w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, zorganizowała liczne działania. Uczniowie zapoznali się z konwencją Praw Dziecka, obejrzeli prezentację dotyczącą ich praw i rozwiązali quiz – Sprawdź co wiesz o prawach dziecka. Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali piękne plakaty przedstawiające ich prawa. Samorząd Uczniowski zachęcił również uczniów do wykonania zdjęć w ramach akcji „Dobrze Ci w niebieskim”, ponieważ to właśnie kolor niebieski jest symbolem praw dzieci.