Obchody 100-lecia Niepodległej

        Cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Wielączy Kolonii wzięła udział w uroczystych obchodach stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

        W piątek 9 listopada 2018r. o godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie w szkole rozpoczął się uroczysty apel przygotowany przez uczniów z klas IV-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. W montażu słowno-muzycznym przypomniane zostały najważniejsze wydarzenia oraz postacie historyczne, dzięki którym nasz kraj jest wolny i niepodległy. W tym dniu wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację „Niepodległa” przygotowaną przez Samorząd Uczniowski oraz otrzymali specjalne rocznicowe wydanie gazetki szkolnej .

        W sobotę 10 listopada o godzinie 21.00 uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na terenie szkoły, by Ogniskiem Niepodległości uczcić obchody setnej rocznicy odzyskania wolności. Wspólnie odśpiewano cztery zwrotki hymnu oraz „Rotę” i inne pieśni patriotyczne.

        11 listopada uczniowie i nauczyciele wzięli udział w gminnych obchodach tej uroczystości. O godzinie 10.30 rozpoczął się przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji szkół i mieszkańców miasta do kościoła pw. św. Mikołaja, gdzie w intencji Ojczyzny odprawiona została msza święta. Uroczystości zakończyły:  składanie wieńców pod pomnikiem wystawionym w hołdzie żołnierzom AK oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na rynku w Szczebrzeszynie.