Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

Dnia 20 listopada 2019 roku obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.
W obchodach 30 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka wzięli udział wszyscy uczniowie naszej Szkoły. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zadbał o organizację tego wydarzenia.

Przygotowano banery z napisami i balony do dekoracji sali oraz balony dla wszystkich dzieci na pochód. Uczniowie w tym dniu ubrali się na niebiesko. Chętne osoby miały również pomalowane twarze w niebieskie serduszka.

Na początku szkolnego wydarzenia uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat praw dziecka. Obejrzeli również dwa krótkie filmy o 30 rocznicy uchwalenia Konwencji, przygotowane przez Unicef. Następnie wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę „Piosenka o prawach dziecka” zespołu Orkiestra Dni Naszych.

Kolejnym etapem było wykonanie prac plastycznych. Uczniowie malowali kolorowanki
i  mandale przedstawiające prawa dzieci. Ostatnią aktywnością dla starszych uczniów było wykonanie kart pracy – zadaniem uczniów było dopasowanie artykułów z Konwencji praw dziecka do opisów różnych czynności. Młodsi uczniowie natomiast dopisywali nazwy praw dziecka do przedstawionych na kartach pracy ilustracji. Wszyscy chętnie brali udział
w aktywnościach.

Wszyscy uczniowie otrzymali skróconą wersję Konwencji Praw Dziecka w wersji dla dzieci oraz plan lekcji.

Na zakończenie uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w marszu „Dla Każdego Dziecka”.