Inicjatywa społeczna „Europejski Tydzień Kodowania – Europe Code Week 2022”

       CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Podejmowanie działa w ramach akcji Europe Code Week to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową oraz robotyką.

       W tym roku akcja Europe Code Week odbędzie się w naszej szkole pod nazwą „Kodowanie i programowanie dla dużych i małych” w dniach 10-16 października. Zajęcia będą rozwijały u dzieci logiczne myślenie, spostrzegawczość i kreatywność.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wezmą udział w aktywnościach związanych z kodowaniem na dywanie – układanie kubeczków, sterowanie robotem DOC po macie do kodowania. Uczniowie klas I i III zakodują i pokolorują obrazki,  wyznaczą i zakodują drogę  Ozobotom. Najstarsi uczniowie zbudują i zaprogramują pojazdy z klocków konstrukcyjnych, poznają podstawy kodowania eduBotów.

       Podejmowane działania mają na celu pobudzenie kreatywności uczniów oraz zachęcenie do eksperymentowania w celu poszukiwania prawidłowych rozwiązań.