Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszej szkole

          22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.

          Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. Celem tych obchodów jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i naruszenie równowagi między człowiekiem a środowiskiem.

         W naszej szkole również obchodziliśmy najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne. Tego dnia podczas zajęć uczniowie obejrzeli prezentację pt.: „Dzień Ziemi” na temat zasad, które pozwalają dbać o naszą planetę. Zasady dotyczyły ochrony przyrody, segregacji odpadów i potrzeby czystości środowiska. Celem zajęć było promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz uświadomienie uczniom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Podczas zajęć uczniowie szukali odpowiedzi na pytania: – Jak możemy pomóc naszej planecie? – O co i dlaczego prosi nas Ziemia? oraz podawali przykłady działań, za pomocą których każdy człowiek może pomóc Ziemi. 

         Wspólnie rozwiązywaliśmy „Ekologiczną krzyżówkę” oraz quiz ekologiczny pt. „Co wiesz o ekologii?”, a także segregowaliśmy odpady zgodnie z kolorem pojemnika utrwalając przy tym pojęcie recyklingu.

       W tym dniu Samorząd Uczniowski rozdawał zielone listki, na znak naszej troski o środowisko i właściwej postawy ekologicznej.