Bądźmy „Razem na Święta”!

Bądźmy „Razem na Święta”!

         Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej Szkoły zaangażowali się w akcję: „Bądźmy „Razem na Święta”! W ramach wolontariatu podjęto szereg działań. Do szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Samorządzie Uczniowskim dołączyli kolejni członkowie. Zorganizowali oni zbiórkę produktów żywnościowych dla osób potrzebujących oraz zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie oraz ich rodzice.  Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać mnóstwo produktów o długim terminie przydatności do spożycia (kasze, cukier, mąka, makaron, ryż i inne) oraz 66 kilogramów karmy dla zwierząt. Zebrane artykuły żywnościowe przekazaliśmy do placówek działających niedaleko naszej szkoły: do Gminnego Domu Seniora w Szczebrzeszynie oraz Domu Dziecka w Zamościu. Natomiast zebraną karmę (66 kilogramów oraz 11 kilogramów makaronu) wolontariusze odwieźli do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Do produktów pochodzących ze zbiórki dołączyliśmy wykonane przez dzieci kartki z życzeniami świątecznymi.

         W ramach podziękowania otrzymaliśmy wdzięczność ogromnej ilości osób, uśmiech na ich twarzach oraz radość w psich oczach.

         Wolontariat jest cennym doświadczeniem, uczy empatii, komunikacji,  odpowiedzialności za drugiego człowieka, podnosi poczucie własnej wartości, integruje i rozwija. Na pewno podobne akcje będziemy podejmować  w przyszłości.

 

Zachęcamy do przeczytania:

Poradnik wolontariatu szkolnego.pdf

„Wolontariat szkolny. Poradnik dla nauczycieli, dyrektorów i rodziców” w wersji pdf