Andrzejki 2021

Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia swojej przyszłości. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed Adwentem. 

30 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe. Uczniowie w klasach zorganizowali wspólne gry, zabawy i wróżby.

Klasy 2-3 mogły dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka, dowiedzieli się, kim będą w przyszłości. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka.

Wychowawczynie Oddziałów przedszkolnych zorganizowały andrzejkowy bal przebierańców, uświetniony wróżbami i zabawami.

Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził wróżby andrzejkowe, które cieszyły się on bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Panny i kawalerowie sprawdzali kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, architektów, strażaków, a nawet policjantów. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara.

I pamiętajcie – „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”

Zapraszamy do Galerii