Akcja „Razem na Święta”

       Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole włączyło się  w ogólnopolski projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Razem  na Święta”. 

     W ramach akcji Marzycielska Poczta przygotowaliśmy piękne kartki ze świątecznymi życzeniami  dla chorych i samotnych dzieci.  Prowadziliśmy również akcję zbiórki produktów żywnościowych z myślą o najbardziej potrzebujących. Pamiętaliśmy także o zwierzętach –
z radością zorganizowaliśmy przedświąteczną zbiórkę karmy dla bezdomnych psów z fundacji ZEA w Zamościu. Jednym z naszych zadań było przygotowanie Świątecznego Kiermaszu. Własnoręcznie wykonane kartki, stroiki i ozdoby choinkowe spotkały się z życzliwym przyjęciem.

       Pięknym zwieńczeniem naszej  akcji było wspólne świętowanie w czasie Szkolnej Wigilii, na którą zaprosiliśmy Rodziców i Dziadków naszych uczniów oraz lokalne władze. Oglądanie Jasełek w wykonaniu naszych uczniów,  a później dzielenie się opłatkiem i  wspólna wigilia  – wszystko to sprawiło, że w tym szczególnym świątecznym czasie mogliśmy poczuć się jedną, wielką rodziną.