Akademia Lubella

       Akademia Lubella to program, którego celem jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Program ten był realizowany w naszej szkole w klasach VI – VIII poprzez przeprowadzenie zajęć związanych ze zdrowym stylem życia i gotowaniem na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. W ramach programu na lekcjach biologii realizowane były zagadnienia dotyczące zagadnień zdrowego stylu życia, kształtowania właściwych nawyków żywieniowych, kwestii niemarnowania jedzenia oraz spożywania i przygotowywania posiłków. Atrakcyjna forma zajęć umożliwiła przeprowadzenie ciekawych i angażujących uczniów lekcji.

W ramach Akademii Lubella uczniowie dowiedzieli się jak komponować zróżnicowane, wartościowe posiłki, poznali prawidłowe zachowania związane z niemarnowaniem jedzenia, zostali zainspirowani do samodzielnego gotowania, a także odkryli wartości  płynące ze wspólnego spożywania posiłków. 

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w programie Akademia Lubella w roku szkolnym2022/2023.