„Akademia Aquafresh”

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” – realizowany w grupie 3,4,5 latków. Koordynatorem programu jest p. Joanna Plebańska

Organizatorem Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” jest Adliner Sp. z o.o. – właściciel portalu programyedukacyjne.pl
Tegoroczną edycję programu wspierają Patroni Honorowi, a wśród nich Polskie Towarzystwo Lekarskie, Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Patroni medialni tegorocznej edycji to w dalszym ciągu Polsat JimJam oraz Wirtualna Polska – serwis dzieci.pl, Parenting.pl oraz pismo Bliżej Przedszkola.

Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica.

Uczenie dzieci mycia ząbków po każdym posiłku już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych.

W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki będą uczestniczyły w ciekawych zajęciach prowadzonych przez swoje wychowawczynie. Podczas zajęć dzieci będą uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedzą się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznają budowę zęba, będą uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedzą się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty.
We wszystkich zajęciach, dzieciom towarzyszyli będą bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie Lili, Bili i Milki.