Turniej o tytuł „Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed”

               W sobotę 17 marca na terenie Galerii Twierdza w Zamościu z inicjatywy Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed po raz kolejny odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Celem wydarzenia było uświadomienie poważnego problemu próchnicy u dzieci i podniesienie świadomości higieny jamy ustnej.

             Tegoroczny program obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej rozpoczął się o godzinie 12.00 od barwnej parady z udziałem ”Przyjaciół Zdrowego Uśmiechu Multimed”. W paradzie wzięli również udział uczestnicy turnieju o tytuł „Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed” z klas 0-III szkoły podstawowej.

             Warunkiem udziału w turnieju było wykonanie ciekawego stroju Wróżki Zębuszki i Zębowego Rycerza oraz udział w teście wiedzy o profilaktyce zdrowia jamy ustnej. W turnieju brało udział 12 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II Natalka Lisiewicz i Oliwier Koziołek pod opieką wychowawczyni p. Iwony Berdak. Za przygotowanie pięknych strojów, bezbłędne odpowiedzi podczas testu wiedzy uczniowie zajęli II miejsce i otrzymali dyplom oraz atrakcyjne nagrody.

                 W przygotowanie strojów bardzo zaangażowali się rodzice, za co serdecznie dziękujemy.