Technologie z klasą

         Uczniowie klasy III przystąpili do programu „Technologie z klasą”. Koordynatorem programu w naszej szkole jest p. Iwona Berdak.

         Program Technologie z klasą został stworzony przez ekspertów Fundacji Uniwersytet Dzieci we współpracy ze specjalistami z największych firm technologicznych. Narzędzia w ramach programu mają wesprzeć nauczycieli szkół podstawowych w realizacji wymogów nowej podstawy programowej. Jej częścią jest nauka programowania z komputerem i bez komputera, wprowadzenie w zagadnienia bezpieczeństwa w sieci oraz nauka programowania tekstowego i wizualnego. To niezwykle ważne zagadnienia, które wymagają od nauczycieli dużej wiedzy i umiejętności. Dlatego przygotowano dla nauczycieli bezpłatny program – Technologie z klasą. Program jest adresowany do uczniów szkoły podstawowej.
Decyzja Ministerstwa została umotywowana tym, że uczestnictwo w programie pozwoli nauczycielom na podniesienie kompetencji cyfrowych i zdobycie umiejętności niezbędnych do prowadzenia lekcji na temat programowania. Przyczyni się też do urozmaicenia dydaktyki szkolnej i częstszego korzystania z nowych technologii. Program wpisuje się też w zmiany w systemie edukacji, które wprowadzają naukę programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Program pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej